| Store | Effective Price | Available Offers | Color | Buy |
|
Rs 1399 | Order now and get 100% CB+ cashback. T&C Buy any 2 products and get flat Rs.75 off on Prepaid and COD Orders. Use Coupon "B2G75" T&C | GO TO STORE | |
|
Rs 1499 | GO TO STORE | ||
|
Rs 1450 | Extra 5% off* with Axis Bank Buzz Credit Card | GO TO STORE | |
|
Rs 1429 | GO TO STORE |
| Sensor: | |
|---|---|
| Fingerprint sensor | No |
| Accelerometer | No |
| Gyroscope | No |
| Processor: |
|---|
| Connectivity: | |
|---|---|
| Infrared | No |
| GPS | Yes |
| USB | MicroUSB 2.0 |
| Bluetooth | Yes |
| SIM Configuration | Single SIM |
| Wi-Fi | Yes |
| NFC Chipset | No |
| Sound: |
|---|
| Battery: | |
|---|---|
| Capacity | 2000 mAh |
| Type | Li-Ion |
| Display: | |
|---|---|
| Color Reproduction | 0 M Colors |
| Resolution | 240x320 pixels |
| Display Type | TFT |
| Pixel Density | 167 pixels per inch (ppi) |
| Storage: | |
|---|---|
| RAM | 0 GB |
| Expandable | MicroSD, 128GB |
| Internal | 4 GB |
| Software: |
|---|
| General: |
|---|
| Camera: | |
|---|---|
| Video | Yes |
| Rear | 2 M.Pixels |
| Selfie Camera Features | No |
| Selfie | 0.3 M.Pixels |