| Store | Effective Price | Available Offers | Color | Buy |
|
Rs 1349 | Buy 2 or more and get Flat 120 Off on min cart of 499. Use Code "OBC120" T&C Buy 2 products and get flat 100 off. Use Code "B2G100" T&C Extra 50 off on prepaid orders. Use Code "PREPAID50" T&C Get Flat 100 off on prepaid Orders. Use Code "PREPAID100" T&C Order now and get 100% CB+ cashback. T&C Buy any 2 products and get flat Rs.75 off on Prepaid and COD Orders. Use Coupon "B2G75" T&C | GO TO STORE | |
|
Rs 1500 | 10% Instant Discount* with Axis Bank Credit and Debit Cards10% Instant Discount on ICICI Bank Credit Cards5% Unlimited Cashback on Flipkart Axis Bank Credit CardExtra â¹2000 off* on Axis Bank Credit and Debit CardsExtra â¹2000 off* on ICICI Bank Credit Cards10% off* with Axis Bank Buzz Credit Card10% Instant Discount* with Axis Bank Credit and Debit Cards10% Instant Discount on ICICI Bank Credit Cards5% Unlimited C | GO TO STORE |
| Software: |
|---|
| Processor: |
|---|
| Display: | |
|---|---|
| Display Type | TFT |
| Color Reproduction | 65 M Colors |
| Resolution | 240x320 pixels |
| Connectivity: | |
|---|---|
| GPS | No |
| Infrared | No |
| NFC Chipset | Yes |
| Voice Over LTE (VoLTE) | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Sensor: | |
|---|---|
| Fingerprint sensor | No |
| Accelerometer | No |
| Gyroscope | No |
| Storage: | |
|---|---|
| Expandable | MicroSD, 128GB |
| Internal | 4 GB |
| RAM | 0 GB |
| Sound: |
|---|
| General: | |
|---|---|
| Water Resistant | No |
| Camera: | |
|---|---|
| Selfie | 0.3 M.Pixels |
| Video | Yes |
| Rear | 2 M.Pixels |
| Selfie Camera Features | No |
| Battery: | |
|---|---|
| Capacity | 2000 mAh |
| Talk time | 12 |
| Standby Time | 360 |